Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Merhaba! Bugün sizlere Docs Hair Saç Ekimi Kliniği’nde gerçekleştirilen sakal ekimi operasyonlarından bahsedeceğim. Sakal ekimi, donör ve ekim yapılacak bölgelerin bilgisayar destekli analiziyle başlar. Analiz sonrası donör bölgenin yapısı, kalitesi ve yoğunluğu incelenir. İhtiyaç duyulacak kök miktarı hesaplanır ve kişiye özel tasarım sakal ekimine başlanır. Öncelikle endorje lokal anesteziyle uyuşturulur.

Saç ekiminde olduğu gibi, saç kökleri başın arka bölgesinden tek tek mikro motorla alınır. Daha sonra greftler, ömürlerini uzatmak ve kalitelerini korumak için özel solüsyonlarda tekli, ikili veya çoklu olarak muhafaza edilir. Sakal ekimi operasyonunda tasarım çok önemli olduğundan, sakalın çizgilerini olabildiğince doğal hale getirebilmek için greftlerin çoğu tekli olarak alınır. Greftler alındıktan sonra ekim yapılacak bölge lokal anesteziyle uyuşturulur. Daha sonra greftler, kalınlıklarına göre tek tek implant kalemlerine yerleştirilir. İmplant kalemlerine yerleştirilen greftler, doğal çıkış yönüne ve sakal köklerinizin açısına uygun olarak ekilir.

Sakal ekimi operasyonunda cerrahi bıçaklarla açık kesi yapılmadığından yara izi oluşmaz ve kabuklanma riski diğer yöntemlere göre çok daha düşüktür, bu da iyileşme sürecini hızlandırır.

Sonraki on gün boyunca kabuklanma ve bu kabukların dökülme süreci gerçekleşir. On beş ila yirmi bir gün içerisinde şok kaybı dönemi başlar ve ekilen greftlerin bir kısmı geçici olarak dökülebilir. Yüzdeki kan akışı daha hızlı ve yoğun olduğundan, sakal için ekilen greftler saç ekimi için kafa derisine ekilen greftlere göre daha hızlı uzar. Üçüncü ay içerisinde köklerin uzadığını ve sakalın bütün olarak çıkmaya başladığını görebilirsiniz. Altıncı ayda greftlerin çoğunun çıktığını ve birinci yılda bu greftlerin kendi doğal sakalınızmış gibi yüzünüze adapte olduğunu görebilirsiniz.

Gönder
Docs Hair
Merhaba
Uzman ile görüşmek ister misiniz?