Saç ekimi yediden yetmişe bütün hastalara, bütün saçı dökülen ya da saç dökülmesinden muzdarip olmuş sıkıntılı kişilere uygulanabilecek bir uygulama. Sadece bizim için önemli olan saçlı deride yani ekeceğimiz alanda aktif bir enfeksiyon varsa veya saç Köklerine zarar verebilecek kronik bir enfeksiyon devam ediyorsa bir mantar enfeksiyonu, bir dermatolojik rahatsızlık varsa bu alanlar saç ekimi yapılmaması gerekiyor. O yüzden biz ilk önce bir dermatologlarla görüşüyoruz. Saç ekimi yapılacak alanda herhangi bir sıkıntı var mı diye. Ama bunun dışında örnek veriyorum yedi yaşında okula başlamış bir çocukta bir travmaya, bir yanığa bağlı veya geçirilmiş bir saçkırana bağlı kalıcı saç kaybı oluştu.

Çocuk okula gidiyor. Arkadaşları kendisiyle dalga geçiyor. Psikolojisi bozuk. Okula gitmek istemiyor. Bu gibi bir çocuğa tabii ki saç ekimi yapmak lazım. Çünkü saçkırandan dediğimiz işte yanığa bağlı veya travmaya bağlı yara izlerini de saç ekimi yapılabiliyor ve buralardan saç çıkıyor.

Şimdi bu yedi yaşında dediğimiz, sekiz dokuz yaşındaki çocuğumuz, çocuğumuzu da bu amaçlarla saç ekimi yapılabilir. Işte yıllarca saçını dökmüş ama işte tekrar eski saçlarına kavuşmak isteyen, bizi altmış, altmış beş yaşındaki hastalar da geliyor. Bunlar da saç ekimi yapılabilir önemli olan saç ekimi sırasında kronik bir enfeksiyon veya enfeksiyon olmaması ve hastanın genel sağlık durumunun iyi olması. Yoksa yetmiş yaşında, altmış beş yaşında saç ekimi yaptığımız ve gayet iyi sonuç aldığımız pek çok hastamız mevcut.

Saç ekiminden sonra kafa derisinde oluşan görüntü doğal olarak saç ekimi yaptırmak isteyenleri korkutmaktır. Peki saç ekimi acı veren bir işlem midir? Saç ekiminden insanların korkmalarının en başta gelen nedeni, iğne fobisidir. Bir diğer neden; operasyon sonrası görüntülerinin, öncesine oranla kötü ya da yapay durmasından aşırı endişelenmeleridir.

Saç tellerinin alındığı bölgede yara izi ve eksiklik oluşacağı kanısı da korkuyu artırmaktadır. Tüm bunlar “bilgi eksikliğinden” kaynaklanmaktadır. Saç ekiminde gelinen yeterlilik ve teknikler sayesinde işlem sonrası sonuçlar saç ekimi hastalarını memnun etmektedir. Artık FUE yöntemi sayesinde hem yüksek oranda greft alınabilmektedir, hem de alım yapılan alanda çok az travma oluşmaktadır. Bu travmalar yani ufak yaralar, birkaç günle iyileşmektedir. Ayrıca lokal anestezi eşliğininde yapılan saç ekimi operasyonun neredeyse tamamen acısız gerçekleşmektedir.

Saçlarını her gün yıkıyor ancak yine de saçlarında istediğin hacimi elde edemiyor ve yağlı saçlardan bir türlü kurtulamıyor musun? Belki de yıkamayı azaltmalısın. Neden mi? Saç derimizde bulunan bezler sebum denilen yağlı bir madde üretir. Bu madde saçlarımızı nemlendirip, kurumasını ve kırılmasını engeller. Bu şekilde saçlarımızın sağlıklı kalmasını da sağlamış olur. Saçımızı kimyasal maddeler içeren şampuanlarla her yıkadığımızda saç ve saç derisindeki bu sebum denilen madde ve saça faydalı pek çok bakteriyi söküp atarız.

İşin ilginç tarafı kuruyan saç derisi daha fazla sebum salgılar ve bir süre sonra daha fazla yıkayarak daha yağlı saçlar elde ederiz. Normalde saç yıkama sıklığı en fazla 2 günde bir, yani gün aşırı şekilde olmalıdır. İdeal yıkama sayısı uzmanlar tarafından haftada 3 kere olarak ifade edilmektedir. Fazla yıkama yağlanmanın yanı sıra saç derisinde pullanma, tahriş hatta kepek gibi sorunlar da ortaya çıkabilir.

Özellikle yaz aylarında her gün alınan duş ve kullanılan şampuanın zararlı etkilerinden saçlarımızı korumak için her yıkamada şampuan kullanılmaması ve şampuan yerine zeytinyağlı sabunların tercih edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Saç ekim yöntemleri 2 Çeşittir.

FUT Tekniği – Klasik Şerit Yöntemi
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) – Ameliyatsız Saç Ekimi

Kesinlikle “FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) – Ameliyatsız Saç Ekim” yöntemi daha rahat ve hızlı bir operasyon sağlanıyor.

Operasyon öncesinde saçlarınızı biz ekilecek şekilde kısaltıyoruz, Dilerseniz Saç ekimine gelmeden önce çok fazla kısaltmadan kesim yapabilirsiniz.

Saç Ekiminden bir gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Operasyondan sonraki 5 gün içinde donör bölgeniz iyileştiyse antibiyotik içeren kremleri kullanmaya devam etmeniz gerekmez

Saç ekiminden sonra size verdiğimiz şapkayı 10 gün boyunca kullanmanızı öneririz

Ekim sonrasında egzersiz yapmaya başlamak için en az 3 hafta beklemelisiniz

Operasyondan sonraki ikinci gün başınızı yıkamanız gerekir. Başınızı yıkamadan önce bandaj çıkartılır ve sonrasında tekrar kullanılması gerekmez.

1 ay boyunca size önerdiğimiz şampuanı kullanmalısınız. Saçlarınızın ve baş bölgenizin sağlığından emin olduktan sonra her zaman kullandığınız şampuanı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Operasyon sonrası cinsel ilişki konusunda kısıtlama getirilmez, çok efor harcamamanız önerilir

Kullanacağınız ürünlerin içeriğini dikkatle incelemeli, size zarar vermeyecek, paraben içermeyen, doğal ürünleri tercih etmelisiniz.

Operasyondan 1 ay sonra saçlarınızı kestirebilirsiniz. Ancak ekilen saçlar yalnızca makas ile kesilebilir.

Şişlik görülmesi normaldir, endişelenmeyin. Her iki saatte bir 10 dakika buz uygulayabilir, başınıza hafifçe masaj yapabilirsiniz. Şişlikler birkaç gün içinde yok olacaktır.

Nakledilen saçların dökülmesi normaldir. Saçlar dökülse dahi nakledilen saç kökleri sağlamlığını korumaktadır. Saç ekiminin sabır isteyen bir süreç olduğu unutulmamalıdır

Bir hafta boyunca dikkatli uyumanız önerilir

Saç ekimi operasyonundan sonra ilk 6 ay içinde sonuç %50 oranında görünür olur. Tam sonuç alınması ise 12 ila 18 ay aralığında sürer.

Yaklaşık 15 gün sonra saçlarınızı parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak, 1 ay sonra ise tam olarak eskiden olduğu şekilde yıkamaya başlayabilirsiniz.

Saç ekimi sırasında hissedilen acı kişiden kişiye göre değişmektedir ancak operasyon lokal anestezi altında yapıldığından yoğun bir acı hissedilmemektedir.

Saç ekimi profesyonel ve alanında deneyimli hekimler tarafından yapıldığında kişi doğal görünümlü saçlara sahip olur. Docs Hair bu konuda güvenilir bir kliniktir.

Hayır, aynı gün evinize ya da otelinize dönebilirsiniz.

Saç ekimi yapılan bölgeyi sert darbelerden korumanız çok önemlidir.

6 ila 8 saat aralığında süren bir işlemdir.

Evet, İnceleme sonrasında Vücut kılı saç ekimi yöntemi ile vücudun sırt ve göğüs gibi farklı bölgelerinden alınan kökler baş bölgesine nakledilebilir.

Evet, doktorunuz tarafından önerilen dinlenme süresinin ardından evinizden / otelinizden ayrılabilir, şehri keşfedebilirsiniz.

Bazı hastalıklar ya da kullanılan ilaçlar saç ekimine engel olabilir. Sağlık geçmişinizi ve kullandığınız ilaçları doktorunuza eksiksiz olarak aktarmanız çok önemlidir. Bu tür durumlarda farklı teknik ve tedaviler düşünülebilir

Deneyimli ve alanında uzman hekimler tarafından, uygun klinik koşullarında yapıldığında bu işlem minimum risk içermektedir.

 

Gaziantep Saç Ekim Fiyatları

Gaziantep Saç ekimi Fiyatı için lütfen Ücretsiz Saç Analizi Yaptırınız

Randevu AL